Alacağınız evin ucuz olmasını istemek ve bunu başarmak sıkı bir takip ve yatırım analizi gerektirir. Çünkü ev almak başlı başına araştırma ve yatırımın geleceğini anlamaya çalışma çabası ister. Ucuz olması ödemelerin daha kolay olmasına ve seçilecek olan finansmanın karlı olanına yönelmenize imkan tanır. Uzun vadede olması bile buna engel olmaz.
Faiz ödemelerinin fazla olması, yatırımın en başından yüksek maliyetler ile temin edilmesi gibi durumlar bu aşamada etkili olur. Bunun için planlamaların doğru bir şekilde ortaya koyulması önerilir. Hangi sistem üzerinden yatırım yapacağınız da ev alma noktasında bir adım öne çıkar.

Birikim Yaparken Araştırmaya Başlamak

Birikimlerinizin yapılması ile başlayan süreç eş zamanlı olarak araştırma yapmanızın da gerektiği anlardır. Faizsiz nasıl ev alınacağını araştırmaya başlamalısınız. Birikimevim sistemi ilk uğrak yerinizdir. Faizsiz ev fikri eskiden olduğu gibi hayal olmaktan çıkmıştır.
Sisteme katılmanız halinde birikimlerinizin de erimesine engel olursunuz:
Biriktirirken aynı zamanda yatırım araçlarını kaçırmamış olursunuz,
İstediğiniz evi almak için yeterli zamanınız olur,
Paranın zaman değeri olmasından dolayı paranızın erimesinin de önüne geçilir.
Ev alma fikrinizin oluşması ile birlikte ucuz ev sahibi olmak ve yatırımın katlanması için uygun bileşenleri bir araya getirmek adına adımlar atılmalıdır.

Faiz Ödemesi Yapmamak

Faiz ödemeyi zorunlulukmuş gibi düşünen kişilerin aslında böyle olmadığını anlaması halinde hemen sisteme bakış açıları değişir. Faizsiz ev almanın en büyük avantajı sistem sayesinde bankaya alacağınız evin iki katını ödemek zorunda kalmamaktır.

Kredi Almak Düşünülmeli Midir?

Kredi almak için yapacağınız işlemler ödemeler, faiz ve masraflar olarak geri döner. En ucuz ev kredisi ilanlarına bakıldığında hesaplamalar aslında vadeden dolayı evinizin ucuza gelmeyeceğini kolaylıkla anlatır. Kredi yerine sisteme katılmalı ve size verilen süre içinde ev araştırması yaparak en iyi olanını temin etmelisiniz.

Nasıl Alınır?

Bu yolla ev almak aslında senetle ev veya sözleşmeye dayalı sistem olarak anlaşılır. Peşinat ve faiz ödemesi alınmaz. Sisteme katılım ödemesi alınır. Taksitler vadeye eşgüdümlü olarak düzenlenir. Anlaşılan ayda da toplam ödemeniz yapılır.