Tasarruf fon havuzu nedir? Sorusunun cevabı yatırım yapmak isteyenler için önemlidir. Tasarruf finansman faaliyeti sürdüren firmalar aracılığıyla ev satın almak isteyenler, sorusuna cevap arıyor.

Bu tarz firmaların ne derece güvenilir olduğu, ya da risk taşıyıp taşımadığı da merak ediliyor. Özellikle kredisiz ev almak isteyenlerin alternatif arayışlarına çözüm olan bu tarz kuruluşların sayısı son yıllarda oldukça artmıştır. Ancak birçok insan için soru işareti olan firmalar, Mart 2021 tarihi itibariyle Resmî Gazete ile yasalaştırılarak güvenilir hale getirildi. Böylece faizsiz ev sistemi için bu tarz kuruluşlara ilgi fazlalaştı.

Ev almak ve birikimlerini değerlendirmek isteyenler bu konuda adım atmadan önce güvenilir bir finans kurumu ile iletişime geçmelidir. Birikimevim yatırım konusunda sizlere yardım etmek amacıyla kurulmuş olan bir güvenli, faizsiz finans kurumudur.

Ev Sahibi Olmanın En Pratik Yolu

Ev almak birçok insanın en büyük hayalidir. Hayat şartları özellikle büyük şehirlerde oldukça zorlaştı. İnsanların geçim sıkıntısı çekmelerinin en büyük nedeni ise kira ödemek zorunda kalmaları oldu.

Bu da kişileri ev sahibi olmak için arayışlara sürükledi. Senetle ev almak her ne kadar alternatif bir çözüm olsa da taşıdığı riskleri nedeniyle çok da tercih edilmeyen bir yöntemdir. Bir diğer ve en fazla başvurulan yöntem ise faizli finans kuruluşu olan banka kredileridir. Ancak bankalar kendi menfaatlerine ters düşen hiçbir kimseye bu olanağı tanımaz.

Kredi faiz oranları kişiye göre değişkenlik gösterir. Bunda yaş ve kredi puanı önemli bir etkendir. Bunun için her ihtiyaç sahibi, istediği miktarda krediyi alamamaktadır. Oysaki ev satın almanın en pratik ve güvenli yolu, faizsiz sistemle çalışan kuruluşların tercihi olmalıdır.

Yatırım Yapmak İçin En güvenilir Yöntemi Seçin

Yatırım yapmak ve küçük birikimleri büyük olanaklara çevirmek için en doğru yatırım aracının seçilmesi gerekiyor. Aksi halde kişilerin hem birikimleri hem de hayalleri yok olabiliyor.

Peşinatsız ev alma imkânı sunan ve faizsiz kredi ile hayalleri gerçeğe dönüştüren sisteme üye olarak tüm bu sıkıntıları yaşamamak mümkündür. Birikimevim ailesine katılarak ister birikimlerinizi isterseniz her ayki tasarruflarınızı değerlendirebilir, hayalinizdeki ev ve araca en pratik şekilde sahip olabilirsiniz.