Faizsiz ev kredisi ya da herhangi bir krediye ihtiyaç duymadan ev sahibi olmak pek çok kişinin hayalidir.

Bu hayalin yerine getirilebilmesi için, peşinat olması da kaçınılmazdır. Eğer ki peşinat yoksa taksitle ev alma yöntemi değerlendirilebilir. Bu yöntemle çok fazla kişi ev sahibi olabilir. Kira öder gibi ev sahibi olmak, çoğunluğun gündeminde bir konudur. Çünkü ev sahibi olmak isteyenlerin, belli bir birikimi olmadığı gibi ödemeleri de vardır. Bu nedenle taksitle kira ödemek ve eve sahip olmak daha mantıklı gelmektedir.

Aylık Taksitlerle Ev Sahibi Olunabilir Mi?

Birikimevim aracılığıyla, aylık taksitlerle ev sahibi olabilirsiniz. Bu ödemeler, aylık sabit ödemelerinizi etkilemeyecek şekilde düzenlenir. Bu düzenlemeler sonunda sizde ev sahibi olabilirsiniz. Metrekare bazında evi alarak da bir yöntem izleyebilirsiniz. Bu yöntemde ev sahibi olma hayalinize yardımcı olur. Yıllarca kirada kalarak para ödemek yerine, bu yöntemle bir süre sonra ev sahibi olma imkanı bulabilirsiniz.

Taksitle Ev Sahibi Olmak İsteyenlere Tavsiyeler

Ev konut kredisi konusu, ev sahibi olmak isteyenlerin gündeminde yer alır. Taksitle ev alma isteği olanlar, bazı tavsiyeleri bilmeli ve uymalıdır. Bu tavsiyeler, ev sahibi olma süresini hızlandırır.
Banka kredisiz yöntemlere başvurabilirsiniz.
Anlaşmalı firmaların kampanyalarından faydalanabilirsiniz.
Senetle ev satışı yapan yerlerden destek alabilirsiniz.
Belli bir peşinat ödenecekse, kalan kısmını vadelere böldürebilirsiniz.
Bu tavsiyelerle ilerlediğiniz sürece, siz de ev sahibi olma imkanı bulabilirsiniz.

Ev Sahibi Olmak İçin En Etkili Yöntemler

Ev sahibi olabilmek için tercih edilebilecek farklı yöntemler vardır Bu yöntemlerden herhangi biri değerlendirilebilir. TOKİ sistemine başvuruda bulunarak siz de ev sahibi olma hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Fakat belirli şartları yerine getirmeniz gerekir. Eğer ki o şartları yerine getirmiyorsanız, Birikimevim projesini de değerlendirebilir.
TOKİ’nin en önemli şartlarının içerisinde, bulunulan şehirde ikamet edilmesi gelebilir. Ayrıca yaş sınırlaması da vardır. T.C vatandaşı olan ve diğer ön şartları taşıyanlar başvuruda bulunabilir. Başvuru yöntemi de son derece pratiktir. E-devlet üzerinden giriş yaparak TOKİ başvurusu kolayca yapabiliriz. Bu işlem için çok kısa bir vakit ayırmanız yeterlidir.