Taksitle ev almak kira ödemek gibidir. Tek farkı kira kullanıma, ev ödemesi ise geleceğinize gider. Geleceğiniz için yaptığınız hiçbir ödeme çöpe gitmez. Ev almak istiyorsunuz ve bunun peşinatsız ev olması konusunda araştırmalar yapıyorsunuz. O halde doğru adrestesiniz. Size sunacağımız 3 yöntem arasında peşinatsız ev almak da mevcut.

Peşinatlı Ev Alma Yöntemi

Peşinatlı ev almak için birikime ihtiyacınız vardır. Bu birikimi oluşturabileceğiniz yer sadece banka ya da siz değilsiniz. Üstelik kendi biriktirdiğiniz para her fırsatta dokunmanız, birikimlerinizi engelliyor. Peki, peşinat biriktirmek için ne yapılmalı?
Peşinat için;
Tasarruf yapmalı
Lüks harcamalarınızı kenara koymalı
Günlük kumbara yatırımı belirlenmeli
Varlıklarınızı tek bir noktaya toplamalı

Bu yöntemler biriktirdiğiniz paranızı hesaplayarak peşinata sayabilirsiniz. Banka birikimleri ise sizi harcamaya teşvik ediyor. Bu nedenle Birikim Evim gibi güvenilir firmaya birikimlerinizi teslim edebilirsiniz. Peşinatlı ev sisteminin kura ayrıcalıklarından yararlanarak evinize daha kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Peşinatsız Ev Alma Yöntemi

Peşinatsız olarak ev almak hayaldi gerçek oldu. Alışverişlerde dahi kalmayan senet sisteminin ev gibi kıymetli bir gayrimenkulde olmasına herkes şaşırıyor. Evinize ipotek konulma düşüncesiyle ve yüksek faiz oranları yüzünden ev alamadığınızın farkındayız. Yıllarca ödeme yapıp, iki bazen üç ev parasını ödüyor olmak ise en büyük pişmanlığınız oluyor. Bu nedenle oluşturulan bu sistemle ipotek konulmayan, dilediğiniz şekilde ödeme yaptığınız, peşinat vermenin sadece inisiyatifinizde olduğu bir sisteme dahil oluyorsunuz.

Ara Ödeme ile Ev Alma

Serbest, erken teslimatlı ya da sabit sisteme dahil olarak seçeceğiniz ödeme planını ister peşinatlı ister peşinatsız tercih edebiliyorsunuz. Aynı zamanda ara ödemeler yaparak evinizi almaya bir adım daha yaklaşıyorsunuz. Evinizi almak için noter huzurunda kura çekilişine dahil oluyor ve evinizi teslim alacağınız tarihi biliyorsunuz. Bu nedenle şeffaf olan bu sistemde kalmanız ve ödeme planınıza sadık olmanız halinde eviniz sizlere bir adım yakınlaşıyor. Evinizin tapusunu kura ile alacağınızdan dolayı kiraya verebiliyorsunuz. Her yönüyle avantajlı her yönüyle siz odaklı çalışan bu sistem sayesinde siz de taksitle ev sahibi olacaksınız.