Taksitle ev almak İstanbul içinde yaşayanlar için zor mu? Ev almak isteyenlerin akıllarından geçen ilk durum değerlendirmesi bunun oldukça zor olduğudur. Temelde uzun süren ve yüksek yatırımlar gerektiren bir işlem olmasından dolayı ev almak zor bir karar olarak görülür. Bankadan kredi almak ise bu konuda ödemelerin daha da zorlamasına neden olacaktır. Kredisiz ev almak isteyenlerin sayısı oldukça fazla olmasına karşılık bu konuda bilgi sahibi olanların oldukça az olduğu görülür. Bunun için bankaların kredi maliyetlerinden uzak durmak için size uygun taksitli ödemeleri olan birikimevim sistemi hakkında bilgi almalısınız. Yatırım yapmaya karar verdiğiniz an kazanmaya başlamanız da söz konusu olur.

Nasıl Sisteme Üye Olunur?

Tüketici ev alma yöntemleri konusunda bilgi sahibi olmak istediğinde yanlış yönlendirmeler ile karşı karşıya kalabilir. Taksitle ev sunan birikimevim sistemi temelde şu şekilde işler:
Sistemde peşinat zorunlu değildir.
Üye olarak her ay taksitler ödenir.
İstediğiniz para ve vadeye göre hesaplama yapılır.
Böylece ödemeler sizi ve bütçenizi zorlamaz.
Bu şartlar altında ev almak oldukça kazançlı ve kolay olacaktır. Çünkü ödemeler ve uygulanan yöntem güvenlidir. Güvenli olmasından dolayı da birçok insan ev sahibi olmuştur.

Peşinat Durumu

Sisteme üye olurken sizden zorunlu bir peşinat talep edilmez. Bankanın uyguladığı gibi belli oranda bir peşinatınız olmadan sisteme dahil olmamak gibi bir durum söz konusu değildir. Peşinat vermeniz sizin daha kısa süre sonunda ev sahibi olmanızı veya taksitlerinizin düşmesini sağlar. Bunun için zorunlu olmamakla birlikte olumlu bir durumdur.

Ne Zaman Ödeme Alınır?

Ödemeyi almak için kura çekilebilir. Bir başka yol ise sabit aydır. Kura şansa dayalı iken ödemenin sabit ayda yapılması daha çok sevilir. Hangi yolla olursa olsun ödemenin tamamı talep ettiğiniz zaman diliminde ve sözleşmeye bağlı olarak yapılır. İstanbul’da taksitle ev alma şansını da yakalamış ve değerlendirmiş olursunuz.

Güven

Sistem tamamen güvenilir, uzun zamandır uygulanan ve belli bir sözleşmeye bağlı olan bir durumdadır. Bunun için aklınızda herhangi bir soru işareti kalmaz. İstanbul başta olmak üzere birçok yerde ev veya araba alanlar vardır.