Ev almanın günümüzde birden fazla yolu vardır. Ev alırken en fazla tercih edilen yöntem bankadan konut kredisi adı altında borçlanarak ev alma yöntemidir. Bu yöntem ilse kişiler belirli bir faiz oranı üzerinden borçlanmayı kabul ederek vade sayısınca ev borçlarını öderler. Ev fiyatının yanı sıra yüksek faiz külfeti nedeni ile çoğu kişi konut kredilerini öderken zorluk çekmektedir.

Neredeyse 2 ev alabilecek arayla 1 ev alan kişilerin aylık borç ödemeleri yüksek çıkmaktadır. Bu durumu fark edip ev almak isteyen kişilerse ev almanın başka yöntemlerini araştırmaktadır. Günümüzde kullanılan bazı yöntemler ile kolaylıkla ev sahibi olabilirsiniz.

En güncel ev alma yöntemleri sırasıyla şu şekildedir:
Taksitle ev alma yöntemi
Tasarrufla ev alma yöntemi

Ev alacak kişiler bu yöntemlerden birini seçerek kolay bir biçimde ev alabilirler. Kiracıya ev avantajları ile hem faizsiz hem kredisiz ev sahibi olabilirsiniz.

Taksitle Ev Alma Yöntemi

Taksit yöntemi ile ev almak oldukça kolay bir yoldur. Önce evinizi seçersiniz, daha sonra eve ödeyeceğiniz taksit tutarını belirlersiniz. Yanlış duymadınız, hem eve ödeyeceğiniz taksit tutarını hem de vade sayısını evin sahibi olarak kendiniz belirleyebilirsiniz. Bu sayede borç ödeme külfetinden kurtularak kira öder gibi aylık eşit taksitler halinde kısa sürede ev sahibi olursunuz. Size en kısa sürede en karlı ev alma avantajlarından faydalanmak istiyorsanız taksitle av alma yöntemini kullanabilirsiniz.

Tasarrufla Ev Alma Yöntemi

Tasarruf yaparak dilediğiniz evi satın alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken en önemli şey düzenli bir birikimdir. Düzenli ve sabırlı bir birikim sonucunda hayallerinizdeki eve kısa sürede kavuşabilirsiniz. Tasarruf içinse yapmanız gerekenler; öncelikle gelirinizi belirleyin. Daha sonra her ay ayıracağınız tasarruf tutarını seçin.

Tasarruf içerisinden herhangi bir harcama yapmayın ve yapmış olduğunuz tasarrufları güvenli muhafaza edin. Zorunlu harcamalarınız da kısıtlamaya giderek her ay tasarruf miktarını artırın. Bu sayede siz de faizsiz araba almanın zor olduğu günümüz koşullarında hem faizsiz, hem kredisiz bir şekilde ev sahibi olabilirsiniz.