Türkiye’de senetle ev alım yöntemi giderek yaygınlaştı. Ev alırken, araba alırken, hatta taşıt alırken dahi senet ile ödeme imkânı sunan pek çok yöntem mevcut. Bu yöntemlerin en başında ise kuşkusuz faizsiz ev alma yöntemleri bulunuyor. Kiracıya ev umudu olan, banka faizinden kurtaran ve bir lira dahi faiz ödetmeyen bu sistem sayesinde, tek masrafınız firma ile çalışma bedeli oluyor. Uygun çalışma koşulları altında cebinize kalacak tutar ise her 100 bin lira için ortalama 35-40 bin TL. Bilmeyenler için hemen sistemi anlatmaya başlayalım.

Senetle Ev Nedir?

Banka kredisi ile ev alma sistemi nasıl kanunlara uygun bir şekilde izliyorsa, senet ile ev alma sistemi de o derece kanunlara uygun bir şekilde ortaya çıkmıştır. Bir tarafta bankaların sözleşmeye dayalı faiz ve taksitli sistemi yer alırken, diğer tarafta ise yine sözleşmeye dayalı senet ile taksitli ödeme sistemi söz konusu. Aradaki tek fark ise bankaya ödeyeceğiniz krediler için senede ihtiyaç duyulmaz ve bankanın sistemi kullanılırken, senet ile yapılan taksitli ödemelerde senet kullanılması. Bu yöntem üzerinden ev alanlar her ay, aylık ödemelerini yaptıktan sonra o aya ait senedi alabiliyorlar. Kısacası, sistem oldukça risksiz çalışıyor.

Senetle Ev ve Araba Almak

Senetle araba ya da ev almak öylesine yaygın bir sistem haline geldi ki, konu hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin sayısı da buna doğru orantılı olarak gün geçtikçe artıyor. Arabanızı, traktörünüzü, arsanızı, tarlanızı, dükkânınızı ve evinizi bu tip bir sistem ile satın alabiliyorsunuz. Hem de tek kuruş faiz ödemeden, tek bir liranızı sokağa atmadan. Sistemin çalışma prensibi faize tamamen karşı olduğu için yapacağınız tek ödeme ise organizasyonun sağlanması adına sunulan hizmet için ödenecek çalışma bedeli. Bu bedel, banka kredisine kıyasla, faize ödenecek tutarın %90’ının elinizde kalmasını sağlıyor.

Kiracıya Ev, Meraklısına Araba

Özellikle dar ve orta gelirli kiracı aileler için umut yeşerten projeler olan faizsiz ev alma modelleri, meraklısına araba ve her türden taşıt alma şansı verirken, diğer yandan da kiracıya ev alma şansı sağlıyor. Bu yöntem ile artık kiracılarda ev sahibi olabiliyorlar. Siz de senetle ev almak istiyorsanız, vakit kaybetmeden size en yakın faizsiz ev alma sistemleri ile tanışmalısınız.