Senetle ev ve araç alma düşüncesine sahip olan herkes için bir ön bilgi, ev sahibi olmak ya da faizsiz araba almak hiç bu kadar kolay olmamıştı. Daha önce konu hakkında bilgisi olan ve olmayan herkes için söyleyebiliriz ki, bu yöntem ev sahibi olabilmek adına hem en kârlı hem en avantajlı hem de en doğru yöntem. Sistemin getirdiği avantajlar arasında faizden kurtulmak, taksitle ödeme yapmak ve alacağınız evi ya da aracı Türkiye’nin neresinde olursa olsun satın alma şansı bulunuyor. İşte detaylar.

Faizsiz Araba Nasıl Alınır?

Faizsiz ev alma konusuna geçmeden önce, dilerseniz son yılların en gözde yatırım aracı olan araba ve taşıtlar faizsiz olarak nasıl alınır, buna değinelim. Faizsiz araç satın almak üzere, faizsiz ödeme yöntemleri olarak insanları bir araya getiren ve de imece usulüne dayalı bir organizasyon olan bu seçenekler, dilediğiniz her türden, teminat altına alınabilen araçların satın alımına göre gerçekleştiriliyor. Sistemde araç sahibi olmanın ise belli başlı kuralları var. Örneğin, aracın yaşının en fazla 10 olması, kilometresinin 150 bin kilometre dolaylarında olması, ağır hasar ve pert kaydı bulunmaması bu şartlar arasında. Yani sistem hem sizi güvence altına alıyor hem de bu şartları taşıyan her aracı satın almanıza izin veriyor.

Ev Sahibi Olmak da Varmış

Faizsiz araç alımı gibi ev sahibi olabilmek için de küçük şartlar söz konusu. Bu noktada satın alacağınız gayrimenkulün tapusunun olması ise yeterli. Zira sistem çok eski olmayan ve ekspertizde sorun çıkarmayacak kat mülkiyeti, kat irtifakı ve hatta arsa tapulu daireleri satın almanıza izin verdiği gibi arsa, tarla, dükkân ve ofis satın almanıza da olanak sağlıyor. Bu sayede hem faizsiz ev sahibi ya da işyeri sahibi olabiliyorsunuz hem de tüm bunları senetle, taksitle gerçekleştirebiliyorsunuz.

Ev Sahibi Olmak İçin Faiz Ödemeyin

Ne ev sahibi ne de araç sahibi olmak için fazladan ödeme yapmayın. Ülkemiz gereği, yaşam koşullarımız olabildiğine zor ve masraflı. Bu gibi bir ortamda bir de faiz yükünün altında ezilmeye ise hiç gerek yok. İster faizsiz araba alın, isterseniz de ev sahibi olmak adına ilk adımı atın, tüm bu güzellikleri faizsiz bir biçimde yaşayabilirsiniz.