Ev sahibi olmak isteyenler, evin değeri kadar birikim yapamadıkları için banka kredisi ya da farklı finans seçenekleri ile alternatifleri değerlendirmeye çalışmaktadır. Ev kredisi kullanmak isteyenler, bankaların sunduğu faiz seçeneklerini kabul etmek zorundadır. Faiz sisteminden uzak durmak isteyenler, Birikimevim firmasının geliştirmiş olduğu peşinatsız taksitle ev alma sisteminden faydalanabiliyorlar. Bu sistem sayesinde, bankalardan faizli kredi almaktan kurtulmuş ve faiz ödemeden, uygun taksit seçenekleri ile ev alabiliyorlar.

Ev Satın Alma

Ev satın almak isteyenler, finans kuruluşları tarafından güncel olarak sunulan ev kredisi faiz oranlarını incelemektedir. Banka kredilerine uygulanan faiz oranlarına ve talep edilen kredi miktarına göre ödeme planı hazırlanmaktadır. Kredi kullanıldığında, geri ödeme miktarı faiz oranına göre evin değerinden daha fazla olacaktır. Kredi kullanarak ev satın alabilmek için belirli oranda peşinatın bulunması gerekiyor. Birikim sistemi seçenekleri sunan firma, katılımcılarına hiç peşinatsız ve taksitle ev alma seçenekleri sunuyor.

Kredi Başvurusu

Bankaların sunduğu ev kredisi başvurusu seçeneklerinden faydalanmak isteyenler, bankaların istediği şartları yerine getirmek zorundadır. Kredi başvurusunda bulunabilmek için şunlar istenmektedir.
Kredi notunun yeterli olması
Aylık gelirin belgelendirilmesi
Başka bankalarda da olsa ödemekte olduğu kredinin olmaması
İstenilen belgelerin eksiksiz olması
Birikimevim, sistemlerine kayıt olan kişilerin kredi kullanmasını önlemiş ve taksit ödemeleri ile istedikleri evleri satın almalarına yardımcı oluyor.

Hesaplama

Ev kredisi hesaplama araçlarını kullananlar, tüm bankaların, sunduğu faiz oranlarına göre hesaplama yaparak, karşılaştırmalarını yapabiliyorlar. Kredi hesaplamalarında, ihtiyaç duyulan miktar, faiz oranını ve ödenecek taksit seçeneklerini belirlemektedir. Peşinatı olmayanlar, ev kredisi seçeneklerinden faydalanamıyor. Faizsiz ve peşinatsız ev sahibi olmayı sağlayan firmalar, insanların istedikleri evlere kısa sürede kavuşmalarına yardımcı oluyor.

Kredi Oranları

Kamu ve özel bankalar, ev kredisi oranları belirlemelerini, her yıl ve belirli dönemlerde, ülke ekonomisine göre belirliyorlar. Faiz oranlarında indirimler yapıldığında, ev satın almak isteyen çok sayıda kişi bu fırsatlardan faydalanmak istemektedir. Ev kredi oranları, sıfır evler ve ikinci el evler için farklı olarak belirlenebilmektedir. Ayrıca her banka, kredi üst limit seçeneklerini farklı olarak belirleyebiliyorlar.