Ev satın almak söz konusu olduğunda peşinatınızın olması ilk akla gelen durumdur. Birikimi olmayanlar bunu sağlamak adına borç almak zorunda bile kalabilirler. Zaten ödemeleri gereken taksitler varken üstüne eklenen peşinat sıkıntısı da süreci daha zor bir hale sokabilir. Bunun için peşinatın zorunlu olmadığı sistemlere bakmak daha iyi bir yatırım olmasını kolaylaştıran bir karar olacaktır.

Peşinatın ortaya konmasının nedeni genel olarak alınacak olan yatırımın tamamına kredi çekmenin önüne geçmektir. Ev almak uzun süren bir ödeme dönemini kapsadığından dolayı bunun ödenmesini sağlamak için peşinatın toplamdan düşülmesi en uygun seçenek olarak gösterilir. Böyle olması gerekmeyen durumlar da vardır.

Peşinat Ne Kadardır?

Peşinat vermek zorunda olduğunuz bir sisteme üye olmanız durumunda toplam yatırımın %15-25 oranında ödeme yapmanız istenir. Ödeme yapılmadan tamamını borçlanarak bir borçlanma yapmanıza imkan verilmez. Kiracıya ev alma şansı tanıdığını söyleyen bankalar bile peşinat almadan işlem yapmazlar.

Peşinat:
Var olmaması halinde kredi alamazsınız,
Borçlanmanız gerekebilir,
Faiz ödemesi olarak bankaya giden bir rakam olacaktır.

Bunun için peşinatın ödenmesi maliyetinizin artması veya sizi farklı borçlar altına sokmak olarak anlaşılabilir. Bunun için mutlaka alternatifler araştırılmalıdır.

Peşinat Olmadan Olur Mu?

Peşinatın olmaması halinde Birikimevim sistemi size kolaylık sağlar. Zorunlu olmayan peşinatı ödemeniz ise taksitlerinizin düşmesine neden olur. Bunun için faiz ödemeniz de istenmez. Peşinat ve banka kredilerini kullanma konusunda dayatan bir sistemin aksine faizsiz de satın alma imkanı tanıyan bir sistem seçmelisiniz.

Faizsiz Midir?

Gerçekten faizsiz olup olmadığına emin olmak isteyen kişiler bunu kolaylıkla en yakın şubeden öğrenebilirler. Ayrıca talep ettiğiniz rakam ile ödeyeceğiniz taksit sayısını çarptığınızda ortaya çıkan rakam anaparanızdan farklı olmayacaktır. Bu şekilde de anlayabilirsiniz.

Aynı Yolla Araç Alınabilir Mi?

Bu sistem sayesinde peşinat olmadan ve faizsiz araba alma imkanınız da olur. Aracınızın modelini yükseltebilir veya ilkini alabilirsiniz. Yine aynı güven ve olanaklardan yararlanma şansınız olacağından dolayı kazançlı bir yol olacaktır. Üye olmak için sözleşme yapmak yeterli olacağından başvurmalısınız.