Herkes mutlaka bir evi olsun ister. Bunun nedenlerinden biri de kişilerin kira ödemek istememesi diyebiliriz. Çünkü her ay olmasa dahi her yıl ev kiraları artış göstermektedir. Bu yüzden kişiler de kira vermek yerine ev konut kredisi çekmeyi düşünebilirler. Tabii bu ilk akla gelen yoldur. Bunun dışında da bazı seçenekler bulunmaktadır.

Uzun Vadeli Ev Sahibi Olmak

Uzun vadede kira ödemek yerine uzun vadeli ev sahibi olmak kişilere daha mantıklı gelebilir. Yani kira ödemek yerine kira öder gibi ev sahibi olunabilir. Eğer bu şekilde ev sahibi olmak isterseniz siz de uzun vadeli bir şekilde ev sahibi olabilirsiniz. Aynı zamanda Birikimevim sitesinden de gerekli bilgileri alabilirisiniz.

Uzun Vadeli Ev Sahibi Olmanın Avantajları ve Yolları

Aşağıda hangi koşullarda uzun vadeli ev sahibi olmanız ve avantajları anlatılmıştır.
İşte uzun vadeli ev sahibi olmanın yolları ve avantajları:
Uzun Vade İçin Oldukça Karlı: Kira ödemek özellikle sürekli olarak artış gösteren kira ücretlerinden dolayı oldukça zorlu hale gelmiştir. Kişiler için her ne kadar bu durumun sürekli olarak süre geleceği hissiyatı olsa da durum pek de bu durumda olamayabilir. Bunun için de çok uzun aylar ya da yıllar kira ödemek yerine ev sahibi olarak aynı parayı ödemek daha karlıdır. Eğer kira öder gibi ev sahibi olursanız birçok dertten kurtulabilirsiniz. Mesela taşınmak derdinden, komşularla olan problemlerden, ev sahibi ile yaşayabileceğiniz sorunlardan kurtulabilirsiniz. Yani ev sahibi olarak aynı parayı ödemeyi tercih ederseniz durum tamamen sizin yararınıza olacak. Bu işten siz karlı çıkmış olacaksınız.

Bütçenize Göre Ödeme: Yukarıda da belirttiğimiz gibi kiraya vermiş olduğunuz parayı ev sahibi olarak aynı parayı bütçenize göre ödeyeceksiniz.

Banka ve Faiz Oranları Yok: Eğer bu yolu tercih ederseniz banka ve faiz oranları da olmayacak. Üstelik Birikimevim bunun için oldukça çaba sarf etmektedir. Yani istediğiniz eve banka ve faiz oranları olmadan kavuşabilirsiniz. Ayrıca site üzerinde sabit sistem, serbest sistem ve erken teslimatlı sistemler vardır. Sabit sistemle beraber evinizi ne zaman teslim alabileceğinizi noter huzurunda biliyorsunuz. Serbest sistemde ise ne kadar ödemede bulunursanız evinizi o zaman teslim alabilirsiniz. Erken teslimatlı sistemde de hiçbir ek ödeme olmadan ve sizin belirlemiş olduğunuz taksit miktarlarıyla evinizi teslim alabilirsiniz.

Eğer siz de kira ödemek yerine kira öder gibi ev sahibi olmak isterseniz yukarıda yazılanları yapabilirsiniz. Tabii bunun dışında faizsiz ev kredisi ve taksitle ev alma seçenekleri de mevcuttur. Fakat yukarıda söylediklerimiz daha karlı bir durumdur.