İnsanlar ev sahibi olmak istedikleri zamanlarda, çeşitli kampanyalardan ve kolaylıklardan faydalanmak ister. Bu durum, hem daha az masraf yapılmasına hem de kişinin fazladan zorlanmadan ev satın almasına yardımcı olur. Bu konuyla bağlantılı olarak; İstanbul’da kira öder gibi ev alımı mümkün mü, yapılması gerekenler ve gerekli olanların neler olduğu konularını bilmek gerekir.

İstanbul’da Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak Mümkün Mü?

İstanbul, ev fiyatlarının diğer illere oranla daha yüksek olduğu bir şehirdir. Bu sebeple de ev alımı yapılırken taksitle ev alma yöntemleri tercih edilir. Diğer bir ifadeyle kira öder gibi ev satın alma yöntemleri aranır. Bu durum, sağlanan çeşitli kampanyalar sayesinde mümkündür ve Birikimevim danışma ofislerine gidilerek detaylı bilgi alınabilir.

İstanbul’da Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak İçin Neler Yapılmalıdır?

İstanbul’da ev almak ve bu işlemi kolaylıkla yapmak amacıyla yapılması gereken farklı işlemler ve tamamlanması gereken farklı belgeler vardır.
Yapılması gereken işlemler başlıca şu şekilde ifade edilebilir:
Birikim evim danışma ofislerine gidilerek talep oluşturulur.
Danışmanlar tarafından kampanyalar hakkında bilgi alınır. Bazı kampanyalarda ipotek gösterilerek kira öder gibi ev alınırken, bazı kampanyalarda senet hazırlanarak aylık olarak belirli taksit tutarları belirlenir. Ev satın alacak olan bireyler, kendilerine en uygun olan kampanyayı seçerler.
Ev satın almak isteyen bireylere bildirilen belgeler olacaktır. Bu belgeler tamamlandıktan sonra danışmanlar ve hizmetten faydalanmak isteyen bireyler tarafından imza atılır.
Bu işlemlerin tamamlanmasının ardından İstanbul’da kira öder gibi ev satın alınabilir.
İşlemlerin eksiksiz olarak tamamlanması için, gerekli olan belgelerin bilinmesi gereklidir.

İstanbul’da Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olmak İçin Gerekli Olanlar Nelerdir?

İstanbul’da kira öder gibi ev satın almak için gerekli olan belgeler, alınacak olan ev için tercih edilen yönteme göre değişim gösterir. Seçilen yöntem senetle ev alma yöntemiyse; senet kağıdı, senet içerisinde belirtilen belgeler gerekir. Seçilen yöntem ipotek kullanarak ev satın almak ise de; noter onaylı ve banka tarafından kabul edilen ipotek belgeleri ve kişi bilgilerinin belirli olduğu belgelerdir.