Bankaların artan kredi ve faiz oranları ile birlikte toplumda çoğu birey kiradan kurtulamayıp ev sahibi olamamaktadır. Bu nedenle insanlar hiçbir zaman ev sahibi olamayacağını düşünmektedir. Fakat bazı yöntemler ile kolay ve hızlı bir şekilde ev sahibi olabilmek de oldukça mümkündür. Bu yöntemle ise çoğu kişinin bildiği ve memnun kaldığı yöntemlerdir. Kredisiz ve faizsiz ev alma yöntemleri tasarruf ile ev alma ve taksitle ev alma yöntemlerinden oluşmaktadır. Bu yöntemler içerisinden birini tercih ederek evinizi kolay ve hızlı bir biçimde satın alabilirsiniz.

Taksit Yöntemi İle Ev Satın Alma Yöntemi

Taksitle ev alma yöntemi, ev alma yöntemleri arasında en uygun ve en kolay olan yöntemdir. Bu yöntemi seçmeniz halinde her ay kira öder gibi taksit ile evinizin sahibi olabilirsiniz.

Ayrıca kiracıya ev kampanyası ile taksitle ev alma yöntemini seçmeniz halinde her ay ne kadar ödemeniz gereken taksit tutarını kendiniz belirlersiniz. Ayrıca taksitlerinizin vade sayılarını da bizzat kendiniz belirleyebilirsiniz. Böylece hem aylık taksit ödemelerinizde zorluk çekmezsiniz hem de dilediğiniz zaman evinizin sahibi olursunuz.

Eğer siz de faizsiz kira öder gibi ev sahibi olmak istiyorsanız, taksitle ev satın alma yöntemini gönül rahatlığı ile tercih edebilir ve hayallerinizdeki evi kolay ödemeli satın alabilirsiniz.

Tasarruf Yöntemi İle Ev Satın Alma Yöntemi

Faizsiz ev alma yöntemleri arasında sayılabilecek bir diğer yöntem ise, tasarruf yaparak ev sahibi olma yöntemidir. Bu yöntem ile aylık birikimleriniz ve tasarruflarınız sayesinde hayallerinizdeki evinize kavuşabilirsiniz. Faizsiz ev almak istiyorsanız bu yöntemi de tercih edebilirsiniz. Fakat tasarruf yaparken dikkat edilmesi gereken ve uyulması gereken bazı durumlar söz konusu olmaktadır.
Tasarruf yaparken uyulması gereken hususlar şunlardır:
İlk olarak aylık net gelirinizi belirleyin.
Ardından her ay yaptığınız sabit harcamalarınızı ayırın.
Elinizde kalan tüm gelirin büyük bir kısmını tasarruf için birikime ayırın.
Aylık para arttırmanız halinde hepsini birikime konu edin.
Yapılan tasarruf içerisinden harcama yapmayın.

Bu şekilde sizde dilediğiniz evi yapmış olduğunuz tasarruf miktarı ile doğru orantılı bir şekilde satın alabilirsiniz. Ne kadar yüksek miktarda tasarruf ve birikim yaparsanız o kadar kısa süre içinde ev sahibi olabilirsiniz.