Ev sahibi olmanın, pek çok kişi ve ailenin ortak hayali olduğundan bahsedilebilir. Fakat ev sahibi olmaya karar veren kişi ve aileleri bazı zorluklar beklemektedir. Bu zorlukların başında, evin satın alınabilmesi için gereken parayı temin etmek, gelmektedir. Çoğu kişi ve aile peşin ödeme yaparak ev alma konusunda sorun yaşamaktadır. Bu sebepten, ev almaya karar veren kişi ve aileler, taksitle ev alma alternatifini değerlendirmek zorunda kalmaktadır.

Taksitle Ev Almanın Yolları

Taksitle ev almaya karar veren kişilerin, nasıl bir yol izleyecekleri konusunda birkaç seçenekleri bulunmaktadır.
Bu seçeneklerden bazıları şunlardır:
Konutların tamamlanmalarının, üyelerin aylık ödemelerini düzenli olarak gerçekleştirmelerine bağlı olduğu kooperatiflere üye olmak.
Banka kredisi kullanmak.
Yakın çevreye, geri ödemeyi taksitler halinde gerçekleştirmek koşuluyla borçlanmak.
Birikimevim gibi güvenilir finans şirketlerinin tasarruflu birikim modellerinden birine katılmak.

Taksitle ev alma yollarının tamamının bazı avantajları ve dezavantajları bulunmaktadır. Birikimevim aracılığıyla ev sahibi olmak içinse faiz ödemek, riske girmek ya da kimseden borç istemek gerekmemektedir.

Faizsiz Konut Kredisi Kullanmak

Bankalardan faizsiz konut kredisi almak, çoğu zaman mümkün olmamaktadır. Bununla birlikte, faizsiz ev kredisi kullanmak isteyen kişilerin, Birikimevim’in tasarruflu katılım modellerini incelemeleri tavsiye edilmektedir. Birikimevim, konut sahibi olmak isteyen kişileri, hizmet bedeli dışında herhangi bir ücret ödemeksizin, faizsiz, peşinatsız ve kefilsiz bir şekilde ev sahibi yapmaktadır.

En Güvenilir Finans Şirketi

Birikimevim, profesyonel ekibinin deneyimli ve özenli çalışmaları sonucunda, kısa sürede, tasarruflu ev alma modeli sunan firmaların en önemlisi haline gelmiştir. Ev konut kredisi kullanmaya karar veren kişi ve ailelerin, bankalarla iletişime geçmeden önce, en yakın Birikimevim ofisine uğrayıp, Birikimevim’in uzman kadrosunun tavsiyelerini dinlemeleri önerilmektedir.

Peşinatsız Ev Almak Mümkün Mü?

Birikimi bulunmayan kişi ve ailelerin, en sık araştırdığı konulardan bir tanesi de peşinatsız ev almanın mümkün olup olmadığıdır. Birikimevim’in tasarruflu katılım modelleri, peşinatı bulunmayan kimselerin de taksitle konut sahibi olmasını mümkün kılmaktadır. Birikimevim, her gelir düzeyine uygun tasarruf modelleriyle konut sahibi olmak isteyen kişilere, olabilecek en kaliteli hizmeti vermektedir.