Hepimiz iyi veya kötü evimiz olsun isteriz. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanlar artan kira oranlarından dolayı daha çok ev sahibi olmak isteyebilir. Bunun üzerine pek çok yöntem düşünebilirler. Mesela ev kredileri bakarlar ve içlerinde bütçelerine yakın en uygun ev kredisi bulmaya çalışırlar. Fakat hayallerini gerçekleştirmek için sadece bu yöntemler yoktur. Diğer bir yöntem de kredi çekmeden ev sahibi olmaktır. Eğer siz de satılık ev almak istiyorsanız Birikimevim sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Kredisiz Ev Alma İmkanı

Hiçbir şekilde faiz alınmadığından dolayı en ucuz ve en kolay ev sahibi olmanın yolu diyebiliriz. İnsanlar da bundan dolayı bu yöntemi deneyebilirler Fakat dikkat etmeleri gerekiyor çünkü bu yöntemi kullanan çok fazla firma bulunmaktadır. Eğer güvenilir firma bulursanız kredisiz şekilde ev alabilirsiniz. Yani ev almak isteyen kişiler direkt olarak firmaya paralarını yatırarak çeşitli yollarla ev sahibi olabilirler.

Birikimevim Ev Sahibi Olmanız İçin Hangi Yöntemleri Sunmaktadır?

Birikimevim sitesinde istemiş olduğunuz, hayallerinizdeki evi almak için yöntemler şu şekildedir:
Sabit Ödeme Sistemi İle Ev Sahibi Olmak: İlk yöntemden biri bu yöntemdir. Bu yöntem ile ödemelerinizi siz belirlemiş olduğunuz tarihte yaparsınız fakat evi teslim alma tarihiniz tamamen noter huzurunda yapılır. Bu yöntemle beraber kısa sürede istediğiniz eve kavuşabilirsiniz.
Erken Teslimatlı Ödeme Sistemi İle Ev Sahibi Olmak: Bu yöntemle ev almak isterseniz de sadece evinizin değeri neyse o kadar fiyat veriyorsunuz. Yani ekstra bir fiyat yoktur. Ama tabii burada istemiş olduğunuz eve daha geç sahip olabilirsiniz.
Serbest Sistem İle Ev Sahibi Olmak: Bu sistemde evinizi teslim almak istediğiniz tarihten yapmak istediğiniz ödeme sistemine kadar siz karar verebilirsiniz.
Yukarıda saymış olduğumuz yöntemlerle siz de Birikimevim sayesinde ev sahibi olabilirsiniz.

Kredisiz Ev Almak İçin Hangi Yollar İzlenmelidir?

Eğer siz de faizsiz, kredisiz bir şekilde ev sahibi olmak istiyorsanız aşağıda vereceğimiz yolları izleyebilirsiniz.
Kredisiz ev almak için izlemeniz gereken yollar şu şekildedir:
Evinizi Seçmek: İlk başta yapmanız gereken şey evinizi bütçeniz doğrultusunda seçmek olacaktır. Eğer bu işlemi tamamlarsanız diğer işlemler de hızlı bir şekilde yapılacaktır.
Peşinatlı veya Peşinatsız: Evinizi seçtikten sonra eğer nakit paranız varsa peşinatlı şekilde eğer nakidiniz yoksa peşinatsız şekilde ödeme yapabilirsiniz. Ama peşinatlı şekilde ödeme yaparsanız ödemeleriniz daha çabuk biter.
Taksit Belirlemek: İster peşinatlı olsun ister peşinatsız ödemenizi hangi aralıklı taksitlerle yapacağınıza siz karar verebilirsiniz. Bu da sizin avantajınıza olmaktadır. Ayrıca bütçesi düşük olan kişiler daha çabuk ev sahibi olabilir.
4- Sözleşme: Yukarıdaki tüm işlemler gerçekleştirildikten sonra sizin güvence altında olmanız adına iki taraf arasında sözleşme yapılmaktadır.
5- Noter’de Sıra Belirleme: Sıranızı seçmiş olduğunuz bütçeniz ile evi teslim alma tarihiniz belirlenir.
6- Ev Teslim: Tüm bu işlemler tamamlandıktan sonra artık istemiş olduğunuz evinize kavuşabilirsiniz.
Yukarıda saymış olduğumuz adımları izleyerek siz de Birikimevim emlak konut sayesinde ev sahibi olabilirsiniz.

Kredisiz Ev Sahibi Olmanın Avantajları

Avantajlar şu şekildedir:
Vade farkı yoktur
Faiz farkı yoktur
Ekstra ödemeler yoktur
Kredi faizi yoktur
Peşinat yoktur
Kredisiz ev almanın avantajları saymış olduğumuz gibidir.